Безплатни ПРЕССЪОБЩЕНИЯ И НОВИНИ ОТ АГЕНЦИИТЕ И КОМПАНИИТЕ

Новини от агенциите

Бизнесът използва корпоративната мобилност за висока рентабилност


V+O Communication


Бизнесът използва корпоративната мобилност за висока рентабилност

Глобалният пазар на мобилни решения за предприятията надхвърли 32,73 милиарда щатски долара на годишна база и се очаква да достигне приблизително 182,6 милиарда щатски долара на година до 2030 г. Вече са ясни най-иновативните тенденции в областта, които бизнесът трябва да има предвид, за да използва напълно потенциала си и да получи конкурентно предимство в съответните оперативни икономически сектори.

Бързото развитие на мобилните технологии продължава да променя традиционните представи за човешкото взаимодействие. Докато формите на комуникация с други хора до скоро бяха предимно лични, съвременните такива включват както отношенията потребител-технология, така и IoT (интернет на нещата) като комуникационни канали.

Разрастване на BYOD (използвай своето устройство)

Предприятията разработват сложни модели за адаптиране на своята стратегия за корпоративна мобилност, като например BYOD (използвай своето устройство). По този начин компаниите ще спестят пари от разходите за придобиване на устройства, като поискат от служителите да донесат устройствата си за използване на работното място.

Тъй като бизнесът непрекъснато се стреми да намали разходите, включването на BYOD е ефективна стратегия за ангажиране на служителите, като същевременно се спестяват разходите, свързани с предоставянето на служители на смартфони, таблети и лаптопи в цялата компания.

BYOD моделите позволяват на ИТ отделите да инсталират притежавани от компанията приложения на устройствата на служителите. По този начин потребителите запазват свободата си по отношение на избора на устройства и проблемите с поверителността, докато работодателите все още запазват контрола върху корпоративните данни и софтуер.

5G и Wi-Fi 6 мрежи

Използването на 5G стандартите ще нараства експоненциално. 5G разполага с висока пропускателна способност на данните (до 10 Gbps), ниска латентност (1 милисекунда), подобрени функции за свързаност и до 90% намалено потребление на енергия в сравнение с 4G системите.

Wi-Fi 6 също ще има значителен принос към мобилността на предприятията през 2024 г., увеличавайки скоростта на мрежата, оптимизирайки използването на батериите и производителността в пренаселени офис пространства.

На по-добрата и по-бърза интернет свързаност са базирани и инструментите за решения за корпоративна мобилност като платформи за видеоконференции, системи за съхранение в облак и инструменти за онлайн сътрудничество. Както 5G, така и Wi-Fi 6 дават възможност дистанционната работа може да бъде  с по-висока ефективност, дори когато служителите не са директно свързани с бизнес мрежа.

ΙοΤ (интернет на нещата)

IoT се отнася до мрежова система от взаимосвързани изчислителни устройства, физически и цифрови машини, обекти или хора, които имат уникални идентификатори (UID) и могат да обменят данни по мрежи.

98% от фирмите, използващи IoT, в момента извличат огромно количество данни от своите процеси, но използването им остава пречка. Освен това 31% не успяват да извлекат или анализират тази информация в корпоративните мрежи, като потенциално пропускат информация, която би подобрила стратегическите им планове и възможностите за вземане на решения.

Повишена сигурност

Едно от основните притеснения, свързани с мобилността на предприятията, е сигурността. Прилагането на стратегия за корпоративна мобилност увеличава потенциала за атаки. Това изисква прилагането на по-строги мерки за сигурност, когато корпоративните данни „пътуват“ между устройствата, което ги прави потенциално уязвими за нарушения или неоторизиран достъп. За целта могат да се използват различни инструменти, от VPN технологии до технологии за сигурност на крайните точки.

Управлението на мобилни устройства (MDM) е традиционното решение за ИТ отдели за наблюдение на използването на смартфони и таблети по време на работа. Настоящите тенденции за управление на мобилността на предприятията включват по-строго, но гъвкаво управление на мобилни приложения (MAM).

Ролята на доставчика

Наличието на подкрепа от правилния доставчик на Enterprise Mobility е съществен фактор за рационализиране на мобилността и управлението на устройствата и осигуряване на вашите бизнес данни и устройства. С подкрепата на правилната EM платформа ще можете да се възползвате напълно от вашите мобилни инициативи и да гарантирате успеха на EM като цяло. Има много варианти и продукти, които да осигуряват добре функциониращ работен процес, но един от най-добрите примери на българския пазар за бизнес мобилни решения са SOFTONE Regate, SOFTONE 360, SOFTONE WMS Lite.

За SOFTONE Bulgaria: SOFTONE Bulgaria е местният офис на SOFTONE Technologies S.A., лидер в разработването и предлагането на софтуерни продукти и услуги за бизнеса. 

SOFTONE Technologies S.A. е динамична софтуерна компания, основана през 2002 г., която се концентрира върху разработването на ERP, CRM и иновативни услуги в облака. SOFTONE е с централно управление в Атина, Гърция и осигурява бизнес решения както локално, така и под формата на софтуер като услуга (SaaS) на средни и големи организации, като е удостоено с множество награди за лидерство на пазара и иновации. Днес SOFTONE има повече от 300 служители на пълен работен ден в Гърция (централа), Румъния, Кипър и България (дъщерни дружества). Решенията на SoftOne са мощни, интегрирани и лесни. Те обединяват бизнес процесите в цялото предприятие с помощта на единна, интегрирана платформа. Приложенията и решенията SOFTONE се използват от над 32.000 компании на няколко международни пазара и се поддържат чрез обширна мрежа от (над 600) партньори.

За SOFTONE Group: SOFTONE Group е една от най-големите технологични екосистеми в Гърция и Югоизточна Европа, която включва шест водещи марки (SoftOne, UNISOFT, PROSVASIS, Regate, IMPACT и cosmoONE), в които в момента работят повече от 450 технологични и бизнес професионалисти. Компаниите от Групата се фокусират върху разработването на бизнес и счетоводни софтуерни решения, иновативни облачни услуги, приложения за корпоративна мобилност и решения за електронно фактуриране и доставки, като са спечелили множество награди и отличия за своята иновативност и принос в подкрепа на процеса на дигитална трансформация на компаниите.

Приложенията и решенията на Групата се използват от повече от 75 000 компании в Гърция и няколко международни пазара (Кипър, Румъния, България) и се поддържат чрез широка (+600) мрежа от партньорски канали. Следвайки постоянния си стратегически ангажимент към иновациите, задвижвани от авангардни облачни технологии, SOFTONE GROUP днес е безспорен лидер на гръцкия пазар на облачни решения и решаващ играч в Югоизточна Европа с повече от 50 000 облачни (SaaS) инсталации. Освен това SOFTONE Group е най-големият доставчик на решения за електронно фактуриране, верига за доставки и B2B решения в Гърция. Високото възприемане на портфолиото от продукти и услуги на групата формира най-голямата екосистема от B2B решения на гръцкия пазар, свързваща повече от 350 000 компании.

За повече информация посетете www.softone.bg

Обратно към всички новини от агенциите