Безплатни ПРЕССЪОБЩЕНИЯ И НОВИНИ ОТ АГЕНЦИИТЕ И КОМПАНИИТЕ

Новини от агенциите

Международен турнир по шахмат се проведе в Минерални бани

PReporters

Състезатели от Турция участваха в Международен турнир по шахмат, който се проведе в залата на СУ „Проф. д-р Асен Златаров” в Националния курорт Минерални бани. Сина Озгюр и баща й Алгън Озгюр се включиха в двудневната надпревара, заедно със състезатели от цяла България. Кирил Бодев от „Марица Изток”, Раднево спечели класическия шахмат. При състезателите с ЕLO до 1900 на FIDE победи Любомир Иванов от ШК „Димитровград”, а в клас до 1650 точки рейтинг първи се класира Стоян Стругов от „Никополис”, Гърмен. При дамите първа се класира Емилия Златанова от Перник. Детският турнир спечели Атанас Пулев от Пловдив, а при ветераните за първото място се пребори Румен Костадинов от Стара Загора. След състезанието се проведе и турнир за най-малките шахматисти от веригата „Цар лъв”. Организаторът на турнира Владимир Вълков благодари на кмета Мюмюн Искендер и община Минерални бани за подкрепата при провеждането на състезанието и добрата организация. Националният курорт от област Хасково ще бъде домакин до края на годината на още един шахматен форум през месец декември.