Безплатни ПРЕССЪОБЩЕНИЯ И НОВИНИ ОТ АГЕНЦИИТЕ И КОМПАНИИТЕ

Новини от агенциите

Боян Ботево спечели футболния турнир в Караманци

PReporters

Отборът на Боян Ботево спечели първото място в общинския футболен турнир, който беше част от честванията на десетомайските събития в село Караманци. В надпреварата се включиха общо шест отбора, разделени на две финални групи. В групите всички тимове изиграха по два мача по системата всеки срещу всеки. Така на финала един срещу друг се изправиха отборите на Боян Ботево и домакините от Караманци, които загубиха и взеха второто място. Кметът на Националния курорт Минерални бани връчи на победителите коч. Финалистите от Караманци получиха агне. Такава беше наградата и за класиралите се на трето и четвърто място – съответно отборите на Минерални бани и Сърница. В надпреварата взеха участие още и тимовете на Ангел войвода и Колец, които останаха съответно на пето и шесто място. Класирането при четирите отбора, които не играха финал бе според точките и головата разлика, които те постигнаха при изиграването на мачовете си в двете групи. Над 50 състезатели се включиха в шахматния турнир на открито за възрастни. Играеше се по една партия и на директна елиминация. Победител стана Янко Панайотов от Хасково, който взе и парична награда от 100 лева. Втори с приз от 50 лева остана Ерол Мухарем от Караманци. Трети се класира Наско Маринов от Хасково, който получи премия от 30 лева. Награди имаше и в детския турнир по шахмат, където се включиха десетки малки състезатели.