Безплатни ПРЕССЪОБЩЕНИЯ И НОВИНИ ОТ АГЕНЦИИТЕ И КОМПАНИИТЕ

Новини от агенциите

КАК ЕДИН КОЛОРИСТ УСЪВЪРШЕНСТВА ВСЯКА СЦЕНА С LG OLED TV


„МЕДИА МАРКС” ЕООД


КАК ЕДИН КОЛОРИСТ УСЪВЪРШЕНСТВА ВСЯКА СЦЕНА С LG OLED TV

В света на градирането на цветовете, всеки нюанс и отенък оживява в опитните ръце на майсторите колористи, които усърдно обработват цветовете и светлината, за да отключат истинския потенциал на съдържанието. 

 

Когато става въпрос за работното място на колористите, 65-инчовият LG OLED телевизор заема централна позиция благодарение на премиум работата и качеството си. За да разбере повече, LG разговаря с успешния колорист Парк Джин-хо за неговото изключително усещане за цветовете и защо телевизорите LG OLED вече работят редом до него като креативни партньори. 

 

Парк започва, позволявайки на събеседниците си да надникнат в последните му проекти, захранвани от силата на LG OLED. „В момента работя върху сериал на Netflix, който се казва „Daily Dose of Sunshine“ – това е следващият голям и дългоочакван проект на известния режисьор Лий Джае-куо. На пазар с доминиращи криминални филми и мрачни телевизионни сериали, се радвам, че мога да работя върху проект, който ще стопли сърцата на зрителите.“ Умело изпълнявайки няколко задачи наведнъж, Парк работи още и по няколко други заглавия, включително „Song of the Bandits“ на Netflix, оригиналния сериал на Disney+ „Vigilante“ и пилотния проект на мобилната телевизия LG U+ „Hi Cookie“.

 

След това, Парк предложи завладяващ поглед към работното си място, център за визуални изследвания, където се случва магията. „Имам три екрана, наредени един до друг, но пускам моя LG OLED телевизор в средата, тъй като ми предоставя висок динамичен обхват (HDR), от който имам нужда, за да създавам по-детайлни, триизмерни изображения, особено във високо-контрастните сцени.“ 

 

Въпреки че екранът от ляво е със стандартен динамичен обхват (SDR), а от дясно държи стандартен монитор за референция, Парк подчертава, че безпрецедентната производителност на LG OLED телевизора, е ключов. „С възможност за 1 000 нита, изображенията на телевизора LG OLED са 10 пъти по-ярки от тези на SDR екран. Това произвежда изключително точни изображения, като използва метаданните, за да оптимизира сенките, акцентите и контраста на всеки кадър, предавайки с точност артистичната визия на създателя, докато в същото време повишава потапянето в съдържанието.“ 

 

Докато разказва за работата си върху всепризнатия филм на Парк Чан-уок, „The Handmaiden“, Парк споделя за техниката, с която придава точност на ключова сцена. „Ние използвахме техниката ‘Day for Night’ за сцената, в която лейди Хидеко (Ким Мин-хий) и Соок-хий (Ким Тае-ри) бягат през нощта. Този момент бе заснет през деня, тъй като щеше да е невъзможно да хванем сложните детайли в тъмното. Аз добавих сини сенки по време на постпродукцията, за да създам перфектната атмосфера на мрака преди изгрева, който виждате във финалната версия.“ 

 

Спрямо този опит, той отбелязва, че способността на екрана да хваща сложните детайли в тъмното е с огромно значение за цветната продукция на нощните сцени. „Предимството да работя с LG OLED телевизор е видимо. За разлика от филмовите прожектори, телевизорът осигурява равномерно и точно осветяване, без винетиране и използва независими пиксели, за да създаде идеалното черно. С всичко това е много по-лесно да се прихване детайл в тъмна сцена, да извадите сложни детайли и да подобрите визуалните сигнали от режисьора, за да блеснете и да добавите дълбочина към разказа.“ 

 

Парк продължава разказа си с това защо LG OLED TV е първият избор на корейските компании за пост-продукция в последно време. „Почти всяко студио, което зная, също работи с LG OLED екрани. Това отчасти се дължи на пълната поддръжка на Dolby Vision – предпочитаният от индустрията HDR стандарт и формат, препоръчвам от популярните доставчици на стрийминг услуги – подсигурявайки контраста, цветовете и невероятните детайли, необходими за да са перфектни най-ярките и най-тъмните области от сцената.“ Той също така посочва как разнообразието в LG OLED продуктите, както и достъпността и удобството им, също играят ключова роля. 

 

Обсъждайки още за поддръжката на Dolby Vision, той споменава и как за него има значителна разлика, не само в работата му, но и у дома. „Когато гледам телевизионни сериали като „Big Bet“ по Disney+ без Dolby Vision, изображенията не са с толкова кристална точност. Екран с Dolby Vision, от друга страна, като този на телевизора LG OLED. Подсигурява възможно най-доброто качество ка картината, което се доказва от решението да се добави официалното лого на Dolby към дисплея на продуктите.”

 

Парк казва, че дисплейните технологии са се развили драматично през последните години, като дава за пример ремастерираната класика „The Godfather“. През годините, благодарение на иновациите при технологиите за дисплеите, зрителското изживяване се е променило напълно. Именно затова има толкова голяма разлика между оригиналната версия на „The Godfather“ и ремастерираната такава. Чрез модерните екрани, като този на телевизорите LG OLED, зрителите могат да се насладят на по-широка цветова палитра и подобрени детайли.“ Той добавя, че от всички подобрения във филмовата индустрия, тази, която ни донесе всички нива и нюанси на черното, е най-ключова в индустрията. „Вече рядко ще видим черната коса като просто една тъмна маса – сега можем да я изобразим с много фини щрихи.“ 

 

Парк вярва, че детайлите могат да се намерят дори в най-тъмните сцени, а днешните технологии му позволяват да разкрие красотата им. „Публиката не осъзнаваше, че преди реално реверът на черен костюм не се отличаваше, но сега имаме достъп до по-широк спектър, който ни позволява да изобразяваме с повече от един тон. С подобрения в екраните, както при OLED, вече е възможно да представим тъмните тонове в много по-сложен детайл.“ 

 

Гледайки назад към двете си десетилетия опит в сферата, Парк казва, че много неща са се променили, както за публиката, така и за хората, които работят зад екрана. „Моята първа работа в тази индустрия беше със CGI и по това време трябваше да разчитам само на един монитор. Но цветовите корекции изискват професионалистите да имат непрекъснат достъп до различни дисплеи, за да създадат перфектното визуално изживяване. Особено днес, подобренията в дисплейните технологии дават възможност на публиката да усети повече детайли, като прави преди пренебрегвани елементи, като например артистичност, фон и предмети, много по-видими.“ 

 

Парк обявснява, че за един колорист, оптималният дисплей – като LG OLED телевизора, с който работи той – е точно толкова важен, колкото платното е важно за един художник. „Не е празно платно, а такова, което ни предоставя сложните картини, рисувани повреме на снимането. Като колорист, аз работя с платно от визуални композиции, като добавям красиви цветове, чрез които сцените оживяват, предизвиквам силни емоции и подобрявам зрителското изживяване. При правилно използване, това дигитално платно може ефективно да предаде топлина или студенина, яркост или тъмнина, както никое друго.“ 

Обратно към всички новини от агенциите