Безплатни ПРЕССЪОБЩЕНИЯ И НОВИНИ ОТ АГЕНЦИИТЕ И КОМПАНИИТЕ

Новини от агенциите

Борците на Димитровград първи на държавното първенство

PReporters

Спортният клуб по борба „Димитровград” стана двоен държавен отборен победител. На провелият се в Търговище шампионат за момчета 14-15 години, тимът преодоля жестоката конкуренция на 41 клуба с общо 237 борци. 13-те състезатели на Димитровград спечелиха 9 медала - 3 златни, 2 сребърни и 4 бронзови. Без конкуренция в своите категории бяха Иван Янков (38 кг) и Микяй Наим (47 кг), а единственият равностоен съперник на Иван Ангелов в кат. 53 кг бе съотборникът му Мирослав Иванов, който остана втори. Сребърен медалист е и Иван Георгиев (85 кг). С бронзови отличия са: Веселин Петров (47 кг), Тончо Тончев (66 кг), Богомил Бонев (66 кг) и Драгомир Димов (85 кг). Микяй Наим бе обявен и за най-техничен състезател на шампионата, обяви треньорът им Салим Наим.