Безплатни ПРЕССЪОБЩЕНИЯ И НОВИНИ ОТ АГЕНЦИИТЕ И КОМПАНИИТЕ

Новини от агенциите

„Ботев” направи реми с „Пирин” при дебюта си в „Б” група

PR Sales

„Ботев” завърши наравно на стадиона в Гълъбово първия си мач в „Б” група срещу „Пирин” Разлог. Новият наставник на отбора Димчо Марков започна срещата с четирима юноши в състава. Двубоят започна равностойно, с много борба за надмощие в центъра на терена. В 15-тата минута гостите поведоха в резултата и това им помогна да владеят по-сигурно топката, да са по-точни в завършващата фаза. „Ботев” макар и с повече усилия успя да сломи техния ентусиазъм, въпреки, че не стигна до изравняване на резултата до края на полувремето. Още в началото на второто полувреме старши треньорът на „Ботев” Димчо Марков смени Станислав Катранков с Даниел Добриков. В играта на „Ботев” промяната се почувства веднага. Червено-черните контролираха положението по целия терен, а гостите разчитаха на редки, но много остри и опасни контраатаки. В 52-та минута на срещата съдията не свири явна дузпа в полза на „Ботев”. Две минути по-късно бомбен удар на домакините попадна право в ръцете на вратаря на „Пирин”. В 57-та минута на мача Исус Ангелов увисна под остро центриране, но не успя да засече топката с глава. Последваха още две смени в състава на „Ботев”. Бяха сменени Васил Ботев и Иван Винков. Натискът на „Ботев” се засилваше с всяка изминала минута, а седмицата на „орлетата” получи жълт картон за умишлено бавене на играта. Вратарят на „Ботев” спаси мрежата си при два мощни удара след опасни контраатаки на гостите. В 70-тата минута Валентин Косев върна надеждата на домакините, отбелязвайки гол след разбъркване пред вратата на „Пирин”. Минути след това нова инфарктна ситуация пред вратата на гостите едва не завърши с гол. При ответната контра те вкараха топката в мрежата на „Ботев”, но страничния рефер бе вдигнал флаг за засада. Това предизвика бурните реакции на треньора на футболистите от Разлог Иван Стойчев и той бе официално предупреден от главния съдия Драгомир Драганов. До края на мача още няколко удара на „Ботев” профучаха в опасна близост край вратата на „Пирин”, но до нов гол не се стигна. Така първия мач на „Ботев” в групата на професионалистите завърши 1:1. След срещата треньорът на гълъбовци Димчо Марков сподели, че неговият тим е изпуснал победата над „Пирин”, но равния резултат също е много ценен за неговите футболисти, защото той ще им донесе повече самочувствие за следващите мачове. Следващата събота „Ботев” ще гостува на „Добруджа”, а после ще има два домакински мача.