Безплатни ПРЕССЪОБЩЕНИЯ И НОВИНИ ОТ АГЕНЦИИТЕ И КОМПАНИИТЕ

Новини от агенциите

„Ботев” спечели точка от Монтана

PReporters

Монтана не успя да победи Ботев (Гълъбово), завършвайки наравно 0:0. След почивката нападателите на монтанци се скъсаха да изпускат и дадоха повод на феновете да поискат оставката на треньора Атанас Джамбазки. Първото полувреме бе изключително слабо, като най-интересното в него се случи във фаталната 13-та минута, когато Мирослав Антонов бе спънат в наказателното поле на гостите, но главният съдия Людмил Павлов даде сигнал играта да продължи. Етрополският рефер обаче не посмя да вдигне жълт картон на 27-годишният нападател, както изисква правилника, след като е преценил, че Антонов е симулирал. Второто полувреме започна с натиск на Монтана и още в 47-та минута влезлият като резерва Венци Иванов бе изведен сам срещу падналия на тревата вратар, но стреля в аут. В 65-та мин. Благой Наков се освободи майсторски от защитник на гостите и с левия крак насочи топката в долния десен ъгъл. Вратарят Мирослав Радев обаче се разпъна и изби. Малко след това Пламен Коларов бе оставен непокрит в наказателното поле на Монтана, но стреля слабо и неточно в аут. В 82-та минута гостите останаха с десет души на терена. Тогава Иван Винков извърши безумно нарушение в средата на терена срещу Мартин Дечев и получи директен червен картон. До края на мача пропуски за домакините направиха Антонов, Благой Наков и Йордан Тодоров-Паро.