Безплатни ПРЕССЪОБЩЕНИЯ И НОВИНИ ОТ АГЕНЦИИТЕ И КОМПАНИИТЕ

Новини от агенциите

„Ботев” Гълъбово постави на колене „Дунав” Русе

PReporters

„Ботев” Гълъбово постави на колене славния някога футболен отбор на „Дунав” Русе. Първото полувреме на мача завърши при резултат 0:0. Домакинския натиск на червено-черните не доведе до нищо по-сериозно пред двете врати. Единствената по-сериозна възможност за „Дунав” бе пропусната от Мирчев. Той получи удобна за стрелба топка, но се засуети и защитниците на „Ботев” изчистиха топката. Домакините от „Ботев” започнаха второто полувреме с преса на противника по целия терен и това доведе до желания ефект. В 57-та минута на мача юношата Исус Ангелов направи безпомощен вратаря на „Дунав” Пламен Тодоров и откри резултата. До края на мача резултатът остана непроменен, въпреки че „Ботев” имаше шанс да направи победата си по-изразителна. Така след десетия кръг от първенството на „Б” професионална група „Ботев” Гълъбово има вече 14 точки, колкото и „Витоша” и се намира на 8-мо място във временното класиране заради по-лошата си голова разлика. В следващия кръг, на 26-ти октомври „Ботев” ще гостува на лидера „Марек”, което ще бъде своеобразен Рубикон за червено-черните, които играят силно на чужд терен. В деветия кръг те удържаха нулево реми като гост на втория в подреждането – Хасково, което показва, че отборът има потенциал.