Безплатни ПРЕССЪОБЩЕНИЯ И НОВИНИ ОТ АГЕНЦИИТЕ И КОМПАНИИТЕ

Новини от агенциите

„Ботев” Гълъбово с човек по-малко загуби от „Марек”

PR Sales

Водачът в класирането на „Б” група “Марек” продължи успешната си серия в първенството, след като на свой терен победи тима на “Ботев” (Гълъбово) с 2:0. Домакините поведоха в резултата рано-рано и си направиха мача лесен. Още в 4-ата минута вратарят на “Ботев” Миро Иванов направи подарък на Димитър Андонов за именния му ден, след като изпусна слаб шут на халфа на дупничани в мрежата си за 1:0. Играчите на “Марек” продължиха да диктуват темпото, но в 27-ата минута Кирилов от гостите можеше да ги огорчи, след като с глава насочи топката в гредата зад Дани Белчев. В 36-ата минута Георги Кирилов бе изгонен, след като си заработи два жълти картона само за секунди за разправии със съдията и остави “Ботев” с 10 души. Второто полувреме започна, както и първото – с гол за “Марек”. В 48-ата минута Пепи Тончев заби поредното си попадение, оставен сам в наказателното поле на противника – 2:0. До края дупничани решиха да спестят сили, но въпреки това добри възможности за гол се откриха пред Еньо Кръстовчев и Тончев. В 60-ата минута Кръстовчев би в аут след асистенция на Тончев, а в 75-ата и крилото стреля опасно, но в ръцете на стража Миро Иванов. С победата си отборът на “Марек” увеличи преднината си на първото място в класирането след равенството между “Хасково” и “Монтана” (1:1). Дупничани имат актив от 27 точки, вече с цели 4 пред втория “Хасково”.