Безплатни ПРЕССЪОБЩЕНИЯ И НОВИНИ ОТ АГЕНЦИИТЕ И КОМПАНИИТЕ

Новини от агенциите

„Ботев” Гълъбово опитоми Бистришките тигри

PR Sales

Отборът на „Ботев” Гълъбово като домакин извоюва една от най-достойните си победи в есенния кръг на „Б” футболна група, разгромявайки с 2:0 гостите от „Витоша” Бистрица. За първи път преди началото на мача на терена излязоха 15 мажоретки от СОУ "Васил Левски". Мачът, който бе наблюдаван от близо 400 привърженици на червено-черните, започна с леко надмощие на гостите, което обаче не можа да бъде оползотворено от тях, заради отличната игра на вратаря на домакините Мирослав Радев. В 39-тата минута „Ботев” откри резултата с гол на Иван Тошев, който получи пас от защитника Добромир Димитров. До края на полувремето момчетата от „Ботев” имаха още една възможност да променят резултата, но гредата от вратата на гостите все им пречеше. Второто полувреме започна със силен натиск на домакините и заслужено в 77-та минута младата надежда Исус Ангелов заби вторият победен гол за гълъбовци. Похвала заслужава вратарят на домакините Мирослав Радев, който спаси няколко голови положения при епизодичните атаки на „тигрите”. Решенията на съдийската тройка от София с главен съдия Петър Доровски доста често бурно бяха оспорвани от верните почитатели на „Ботев” Гълъбово, които ще играят в събота последния мач от сезона в Калиакра. При победа или равен мач, момчетата на треньора Димчо Марков имат шанс да зимуват в челната шестица на групата.