Безплатни ПРЕССЪОБЩЕНИЯ И НОВИНИ ОТ АГЕНЦИИТЕ И КОМПАНИИТЕ

Новини от агенциите

„Ботев” Гълъбово победи лидера в групата „Марек”

PReporters

„Ботев” Гълъбово победи кандидата за „А” РФГ „Марек” с 1:0. Това е трета загуба на Марек през този сезон на „Б” професионална футболна група. Дупничани загубиха в мач без значение за тях от „Ботев” в Гълъбово. Мачът практически нямаше значение и за „Ботев”, който изпада от „Б” група. Две победи над лидерите в групата „Марек” и „Хасково” обаче говорят за достойно представяне при второто участие на Гълъбово в професионалния футбол. През цялото време „Ботев” стоеше по-добре на терена, владееше повече топката и притискаше съперника. През първото полувреме удар на Янко Вълканов профуча опасно близо край страничната греда. През втората част на мача нещата не се промениха. Единственото попадение реализира в 87-та минута Иван Тошев. Отборът на „Марек” също имаше своите положения, но преди почивката Д. Георгиев пропусна, а през втората част това сториха и Еньо Кръстовчев и Крум Бибишков. Въпреки поражението „Марек” ще бъде шампион на „Б” група, нещо което си осигури още в миналия кръг и всички мачове до края са без значение.